Всім відомі браслети «Бяньши» стали трендом нетрадиційної медицини. Кажуть, вони виліковують усілякі хвороби, позбавляє від онкології, стабілізують енергію інь і ян всередині організму. А все завдяки властивостям чорного нефриту.
Але чи це так? Давайте подивимося, що ж говорять про «Бяньши» на його батьківщині – в Китаї.
Для початку візьмемо сама назва китайською:
«砭石» читається як бяньши, що в перекладі означає «акупунктурний камінь». Це можна перевірити у будь-якому онлайн словнику (але саме словника онлайн перекладач не переведе правильно): 砭石(акупунктурний камінь, кам'яна голка [для акупунктури]).
http://bkrs.info/slovo.php?ch=%E7%A0%AD%E7%9F%B3
http://www.iciba.com/%E7%A0%AD%E7%9F%B3
Дивимося, що під цим словом пропонують китайські торговельні майданчики:
Так само можна самостійно ввести слово 砭石手链 (手链 – браслет) в пошуковик і побачити результати пошуку по картинках. (рекомендується використовувати китайський пошукач: https://www.baidu.com/)
У китайської енциклопедії Байду (китайська вікіпедія) ціла стаття, присвячена опису акупунктурного каменю та його особливостей (можна зробити пошук по тексту і побачити всі збіги 砭石):
Як ми бачимо, у китайців мови взагалі не йде про те, що це нефрит. Крім того, це легко перевірити, так як нефрит міцніше сталі. Можна спробувати нанести подряпини на поверхні, якщо вони виявляться, значить це не нефрит.
Що ж тоді таке акупунктурний камінь?
Акупунктурний камінь має зовсім інші властивості. Китайці кажуть, що він заспокоює емоційні розлади, регулює баланс життєвих сил, очищає енергетичні канали. Він часто використовується як засіб для масажу гуаша. Кажуть, що китайці у давнину користувалися кам'яними голками для припинення болю, захворювань.
З точки зору сучасної медицини акупунктурний камінь випромінює інфрачервоні випромінювання та ультразвуковий імпульс, що в свою чергу стимулює мікроциркуляцію і регулює метаболізм. Китайські фахівці кажуть, що його ефективність є еквівалентною інфрачервоним терапевтичним приладів і ультразвукової терапії.
У китаї акупункрутным каменем називають будь-мінерал, придатний для лікувальної терапії, до складу якого входять корисні елементи, які надають фізіотерапевтичний ефект.
Сам же мінерал називається 泗滨浮石 – пемза сыбинь (за місцем свого виявлення в провінції Шаньдун - 泗滨) і складається з мікрокристалів вапняку. Однак не можна сказати, що це просто вапняк, так як саме пемза сыбинь набуває особливі властивості завдяки багатому мінеральному складу. Серед таких корисних елементів: мікроелементи і мінерали – кальцій, магній, цинк, хром, стронцій, селен і т. д. Крім того акупунктурний камінь має електромагнітними властивостями і несе інфрачервоне випромінювання, що впливає на шкіру людини в широкому спектрі 7~20 нм.
Спочатку мінерал має жовтий колір (і всі його відтінки), а чорним стає від замасливания при контакті з людською шкірою. Тому даний матеріал неможливо відрізнити тільки за кольором.
Акупунктурний камінь відомий в Китаї з давніх часів, але раніше про його складі нічого не знали. Інститут геології Китайської академії наук провів його аналіз, дізнавшись, що в його склад входячи стронцій, титан, хром, марганець, цинк та інші 30 видів рідкоземельних елементів і мікроелементів, корисних для людського організму. Інститут Акупунктура Китайської академії традиційної китайської медицини, Фонд розвитку китайської медицини, Комітет експертів по голковколюванню провели дослідження по впливу акупункрутного каменю на певні точки в людському тілі і виявили, що цей камінь значно покращує мікроциркуляцію до 20%.
Розмір кристалів становить менше 0.03 мм мікрокристалів кальциту, завдяки чому виходить дуже ніжна структура і при терті об поверхню шкіри виходить приємні відчуття.
Під час масажу лікувальний ефект досягається за рахунок стимулювання клітин ультразвуковим випромінювання, що змінює стан хворих клітин.
Також ультразвук надає зігріваючу дію за рахунок посилення кровообігу, так знімається біль, спасзы м'язів і поліпшується загальний стан тканин.
Ультразвукові хвилі так само впливає на активність ферментів, що впливає на метаболиз, завдяки чому можливо змінити хід хвороби.
Крім того, нервова система дуже чутлива до ультразвукових хвилях, навіть незначний вплив надає заспокійливий ефект, нервныеокончания дуже швидко передають сигнали всьому тілу, завдяки чому можна усувати біль.
Отже, ми бачимо, що завдяки своїм властивостям, акупунктурний камінь отримав широке застосування в китайській традиційній медицині з давніх часів і цінується досі не тільки в медичній практиці, але і для повсякденного використання. У Китаї з цього каменю робиться маса різної продукції: гребінці, браслети, прикраси, пристосування для масажу і т. д.
Однак акупунктурний камінь – це зовсім не нефрит, тому потрібно звертати особливу увагу на покупаемою продукцію. Вид і властивості нефриту значно відрізняються від даного мінералу, але це вже зовсім інша історія.