Ось неповний список проблем, що часто зустрічаються людини. Сучасна медицина пропонує величезний список різноманітних препаратів і засобів, що реалізуються через аптечні мережі. У більшості випадків це многокомплектные за своїм складом препарати.
А чи є альтернатива таких препаратів? Звичайно, Є.
Це гриб, який дуже високо цінується східною медициною за свої лікувальні властивості. Перші згадки про нього, як про ліки, зустрічаються ще за 3 тисячі років до нашої ери.
В даний час цей гриб успішно культивується в Китаї, Японії, В'єтнамі. Його неважко вирощувати навіть в домашніх умовах. Для цього обрубок дерева з міцелієм гриба тримають при температурі від 18 до 25 градусів за Цельсієм при вологості 75% в темному місці. Щодня потрібно перевіряти вологість ґрунту: гриб не любить пересихання або перезволоження. У природі гриб зустрічається на гинуть або мертвих листяних деревах. У Росії він зустрічається в Краснодарському краї. Збирають гриб з липня до пізньої осені.
Хімічний склад цього гриба вивчався японськими та американськими вченими. Склад його досить складний. Він містить мікроелементи, органічні кислоти, полісахариди, кумарини, вітаміни, фітонциди. Найбільш важливими сполуками гриба є трітерпени, полісахариди, ганодермові кислоти і германій. Саме ці сполуки зумовлюють її лікувальні властивості.
Східна медицина застосовує цей гриб при будь-яких захворюваннях. Для кожної хвороби є свій спосіб приготування і своя дозування.
Трутовик лакований або ганодерма лакована (лат. Ganodermalucidum) — гриб роду Ganoderma (лат. Ganoderma) сімейства Ганодермові (лат. Ganodermataceae).
У Китаї і Кореї гриб відомий як «лінчжі» (Гриб/трава безсмертя), в Японії цей гриб найбільш відомий під іменами «рэйси» (рейші) (гриб духовної сили).
Колір його капелюшки варіює від червонуватого до буро-фіолетового, або (іноді), чорного з жовтуватим відтінком і добре видимими кільцями зростання. М'якоть спочатку губчаста, потім дерев'яниста. Пори спочатку білуваті, з віком жовтіє і буріють.
Гриб має кілька різновидів; крім того, його зовнішній вигляд та склад, а також терапевтичні властивості можуть змінюватися в залежності від субстрату.
Плодові тіла і міцелій Ganoderma lucidum містять вуглеводи (відновлюючі цукри та полісахариди), 16 видів амінокислот, органічні кислоти, пептиди, білки, трітерпени, включаючи стероїди, ліпіди, алкалоїди, глікозиди, леткі ефірні олії, вітаміни, мікроелементи, такі як магній, марганець, молібден, кальцій, цинк, калій, натрій, залізо, мідь, сірка, германій.
Найбільш важливими біологічно активними сполуками, виділеними з цього гриба, є полісахариди і тритерпени. Практично всі профілактичні та терапевтичні ефекти, відомі у трутовика лакованого, виявлені саме у цих двох груп сполук.
В хімічний склад гриба входять: γ-бутиробетаин, ергостерол, лізоцим, поліпептиди, полісахариди A~C.
Полісахариди. Еце складні вуглеводні сполуки, що складаються з безлічі мономерів. Вони входять до складу клітин організму людини і виконують безліч корисних функцій.Вони мають протипухлинну, противірусну, атеросклеротичне, антитоксичну дію.
Великий інтерес представляє атеросклеротична спрямованість. Полісахариди утворюють з білками крові особливі комплекси, які перешкоджають відкладенню холестерину на стінках судин, що дуже важливо для профілактики атеросклерозу. Полісахариди виконують антитоксичну функцію. Вони виводять радіонукліди, важкі метали, токсини, очищаючи організм. Полісахариди стимулюють роботу шлунку і кишечника.
Амінокислоти. Є основними складовими частинами та будівельними елементами білкової молекули. Молекула білка побудована з 100 або більше залишків амінокислот, ковалентно зв'язаних в полімерні ланцюги. У людському організмі 5 мільйонів білків, причому жоден з білків людини не ідентичний з білком будь-якого іншого живого організму. Біологічні функції білків дуже різноманітні. Вони виконують каталітичні, регуляторні, структурні, рухові, транспортні, захисні, запасні та інші функції. Білки становлять основу біомембран, найважливішої складової частини клітини і клітинних компонентів. Виключне властивість білка - самоорганізація структури, тобто здатність мимовільно створювати певну властиву тільки даному білку структуру. Для того, щоб організм міг ефективно використовувати і синтезувати білок, повинні бути всі незамінні амінокислоти і в необхідній пропорції. Навіть тимчасова відсутність однієї незамінної амінокислоти може негативно позначитися на синтезі білка. При зменшенні кількості будь-незамінної амінокислоти або її відсутності пропорційно зменшується ефективність всіх інших.
Трітерпени (ганодеровой і ганодериковые кислоти) сприяє травленню, може гальмувати вивільнення аминной структури, полегшує біль, заспокоює нерви. Тритерпен застосовується при інтоксикації, захищає печінку, вбиває ракові клітини і т. д. Відомі за свої важливі біоактивні властивості.Сприяють зміцненню імунітету, стимулюють обмінні процеси, підвищують насиченість киснем, знижують рівень ліпідів крові, в тому числі холестерин; посилюють захист від атеросклерозу; нормалізують кров'яний тиск; надають заспокійливу дію на нервову систему, мають протиалергічні, протизапальні властивості, сприяють детоксикації організму.
γ-бутиробетаин (Гамма-бутиробетаин) являє собою фізіологічно активна речовина, попередник L-карнітину необхідний для транспортування жирних кислот в мітохондрії для створення метаболічної енергії. Гамма-бутиробетаин істотно збільшить вироблення організмом L-карнітину. Це значно збільшить Вашу здатність спалювати жир. Володіє судинорозширювальним властивістю, що дозволяє поліпшити не тільки енергетичний обмін в клітині, але і її кровопостачання. Це сприяє поліпшенню скорочувальної функції міокарда, переносимості фізичних навантажень, зменшення частоти нападів стенокардії.Покращує толерантність фізичного навантаження та інтелектуальну функцію у випадку ішемії і у здорових людей.
Ергостерол, що міститься в рослинах; під впливом ультрафіолетового опромінення перетворюється в ергокальциферол (вітамін D2). Належним чином утилізує кальцій і фосфор, необхідні для зміцнення кісток і зубів. Допомагає в профілактиці простудних захворювань. Допомагає в лікуванні кон'юнктивітів. Сприяє засвоєнню вітаміну А.
Лізоцим. Фермент, що міститься в лейкоцитах, яєчному білку, шкірі, слизових оболонках і деяких рідинах організму (слини, слізної рідини). Лізоцим розщеплює мукополісахариди, що становлять структурну основу клітинної стінки бактерії, викликаючи тим самим лізис бактерій. Лізоцим захищає слизові оболонки ока, порожнини рота, кишечника і носоглотки від інфекції.
Лінчжі має протипухлинну дію, причина виникнення пухлин лежить в ослабленні організму або дисбаланс імунної системи. Дослідження показала, що червоний гриб лінчжі служить активатором і регулятором імунної функції. Він піднімає імунітет, покращує протиракову здатності хворого.
Гриб виліковує за допомогою синтезу інтерлейкіну-2, стимуляції фагоцитозу одноядерного макрофага, за допомогою підняття кровотворної функції, особливо показників лейкоцитів, а також за допомогою ефективних складових чинить інгібуючий вплив на ракові клітини, є оптимальним лікарським засобом, який протиракову дію.
Бореться зі старінням: завдяки полісахаридам та поліпептидам в своєму складі, володіє потужним анти-адефункцией. Основою для цього служать наступні механізми:
- стимулює і регулює імунну функцію
- регулює обмін речовин, стимулює синтез нуклеїнової кислоти і білків
- має антиоксидантну дію, усуває вільні радикали
- має функції стимулювання синтезу ДНК
- виліковує гиперлипемию, гіпертонію, атеросклероз, тромбоз судин головного мозку, коронарне захворювання серця, і інші захворювання кровоносної системи
- захищає печінку, нейтралізує токсини, гальмує виразку шлунка, надає излечивающие вплив на хронічний трахеїт, бронхіальну астму.
- поліпшує метаболізм ліків, токсинів у печінці, однозначно має ефект на токсанемию середньої тяжкості. Особливо чинить впливу при хронічному запаленні печінки, можуть усунути запаморочення, слабкість, нудоту, нездужання, може значно поліпшити функції печінки, і нормалізувати печінкові показники. Бо гриб застосовується при хронічній інтоксикації, різного роду хронічних запаленнях, цирозі печінки, дисфункції печінки. Полісахариди Лінчжі також захищають печінковий фіброз. Тритерпенес, що отримується з плодів Лінчжі, – важливий інгредієнт для захисту печінки. Також тритерпенес відіграє важливу роль при захисті печінки від імунологічного шкоди, викликаного білої бактерією бактеріємією. Иммуннорегулирующая активність Лінчжі також включена в механізм попередження та лікування гепатитів. Лінчжі підсилює функції одноядерних макрофагів, природних клітин-убивць і T, B-лімфоцитів (білих кров'яних тіл). Також Лінчжі сприяє синтезу та вивільнення факторів клітинного імунітету, таких як інтерлейкін-2 (IL-2) та гамма-інтерферон (IFN-гамма). Внаслідок втручання компонентів Лінчжі знижується імунна дисфункція, а вірус гепатиту знищується імунологічними клітинами і/або цитокінами, такими як гамма-інтерферон
- впливає на старезну нервову систему, уповільнює старіння, має косметичні та поживні властивості.
Цукровий діабет
Полісахариди А,B,C лінчжі володіють потужною здатністю знижувати цукор, стимулюють клітини тканини для використання і перетворення глюкози в глікоген і зберігання його для подальшого використання. Гриби можуть служити відмінним доповнюючим допоміжним засобом для інсулінового лікування діабету, запобігає розвиток гангрени.
Захворювання серця
Лінчжі розширюють судини, знижують кров'яний тиск, покращує об'єм кровотоку в коронарних судинах, знижує недолік кисню в серцевому м'язі, артеріальної, венозної крові, стимулює кров'яну циркуляцію в інфарктній зоні міокарда.
Цереброваскулярні захворювання
Лінчжі розширюють судини, підсилює кровотік на 24,8%, надає велику допомогу хворим при фізіотерапії та реабілітації. Аденозин, що міститься в грибах може пригнічувати затвердіння тромбоцитів, запобігає закупорці вен.
Запалення нирок і нефроз
Лінчжі знижують викид білка, знижують рівень холестерину в сироватці крові, знижують азот сечовини сироватки крові, покращують симптоми даного порушення, гриби можуть стимулювати кровотворну систему. Покращують симптоми недокрів'я, знижують холестерин, перешкоджають гіпертонії, викликаної нефропатією.
Шлунок і 12-ти перстна кишка
Містяться полісахариди в грибах, особливо їх волокнах крім заспокійливого впливу, мають ще й обволікаючу функцію, захищає тканини, на яких утворилася виразка, що сприяє непрямого взаємодії шлункової кислоти і виразки, сприяє швидкому лікуванню.
Бронхіт, емфізема легенів, астма
Гриби мають найкращий лікувальний ефект на лікування бронхіту, підсилює функцію імунної системи, має зміцнюючу і тонізуючу функції, покращує опірність до захворювань. Лінчжі пригнічують викид гістаміну лаброцитами, заспокоюють гладкі м'язи бронхів, зменшують астматичні симптоми.
Легені
Личнжи піднімають функцію неспецифічного та видового імунітетів, збільшують кількість фагоцитів, збільшують утворення антитіл, таким чином відновлюючи імунітет і захисну функцію організму.
Косметична функція Полісахариди гриба помітно стимулюють ріст Т - лімфоцитів, імунітет на клітинному рівні і відновлюють гуморальний імунітет, тому піднімає опірність зовнішнім захворювань у літніх людей, надає ефекти: противірусний, профілактичний, уповільнює старіння. Часте вживання відвару з лінчжі покращує стан шкіри, усуває чорні плями, веснянки, зморшки, прищі. Зволожує, покращує еластичність шкіри і додає блиск шкірі. Відновлює застарілі клітини і повертає молодий вид.
Крім того, гриби допомагають при ревматоїдному артриті, неврастенії, нежиті, алейкоцитозе, гіпертрофії простати, серцебитті, замерзанні рук і ніг, кривавому стільці, гіперліпеміі, екземі, застоях крові при холоді, частому сечовипусканні, облисінні, вірусної інфекції та ін
Як застосовувати?
1. Як відвар: взяти лінчжі порізати на шматочки, 10 г на 250 г, поставити на слабкий вогонь і варити 2 години, краще всього його готувати на водяній бані.
2. Як настоянку: взяти порізані лінчжі помістити їх в горілку, щільно закрити кришку, щоб настоялося, помістити в темне місце. Після 3 днів, горілка перетворюється в червоно-коричневу рідину, можна додати відповідну кількість цукру або меду.